Пластиковий пакет залишає за собою менший вуглецевий слід. Це широковідомий факт. Якщо це так, то навіщо від нього відмовлятися? Річ у тім, що, незважаючи на найменший слід, пластиковий пакет взагалі не розчиняється, а його вплив на навколишнє середовище і екосистему вражає.

Уперше пластикові пакети почати продавати в 1977 році. Наразі люди на всій планеті використовують близько трильйона таких пакетів або ж п’ять мільйонів тон щороку. Тобто цілий мільйон пакетів за одну хвилину.

Пластикові пакети, які ми викидаємо, засмічують дренажні труби і призводять тим самим до паводків, загибелі птахів і ссавців, а також утворюють у океані цілі нові острови. Є пакети з пластику, які розкладаються, але хімічні речовини, які утворюються в результаті цього, потрапляють у водойми, забруднюють ґрунт і, зрештою, опиняються в тілі людини.

А як щодо паперовий пакетів? Виявляється, ситуація з ними теж не краща. Дійсно, вони досить швидко розкладаються, і їх виготовляють із відновлювальних природних ресурсів. Однак не все так просто.

Під час виробництва пакетів із паперу в атмосферу викидають на 70 % більше шкідливих речовин, а також в результаті їх виготовлення в 50 разів більше відходів скидають у водойми. Крім того, у паперового пакета вуглецевий слід утричі більший, ніж у пластикового.

Якщо ми спожили 1000 пакетів із паперу, то це все одно, що спалити 8 літрів пального.

Що ж робити? Насправді, вихід дуже простий. Треба завести декілька багаторазових сумок різного розміру. Навіть коли бавовняна сумка пережила своє, її все одно можна переробити.