День святого Валентина минув, і хоч як можна ставитися до цього свята, але чимало людей по всьому світу відзначають його. Ми також пропонуємо долучитися до святкування, але у незвичайний спосіб, бо любов – це і про турботу, і про екологію у найширшому сенсі. Не треба чекати особливого дня, щоб зізнатися у коханні до природи і подарувати трішки душевного тепла пташкам. Особливо зараз, коли надворі все ще холодно і щодня горобцям, синичкам, голубам та іншим нашим сусідам по планеті стає дедалі важче шукати прожиток.

Чим можна годувати птахів?

Чи траплялися у вас ситуації в житті, коли вам ніби-то намагалися допомогти, але через ці прагнення ви отримали лише зайвий клопіт? Подібне переживають і птахи, бо раз у раз їх намагаються годувати хлібом. Робити цього категорично не можна! Хліб забиває птахам зоб, закисає, порушує роботу системи травлення та може стати причиною смерті. Також не можна годувати птахів пшоном, бо жири на поверхні пшона прогоркають, і їжа стає отруйною. Ще важливо пам’ятати, що насіння, яким ви годуєте птахів, має бути сирим, а не смаженим, а горішки – чищеними та несоленими.

чим годувати птахів взимку

Чим же можна годувати? Це залежить від виду птаха:

  • голубам давайте перловку, пшеницю, кукурудзяну крупу, просо, насіння, овес.
  • дрібнішим пташкам – насіння соняшника, гарбуза, льону, просо, овес, рапс, а під час морозів можна додати сире сало.
  • вранові радо ласуватимуть сухим собачим чи котячим кормом, сирими горіхами, м’ясом чи субпродуктами курки або корови.

Знаючи, які пташки живуть поруч, ви можете самостійно скласти суміш для їх годування. В крайньому разі придбайте готову суміш для годування домашніх папуг, але уважно прочитайте її склад.

Як зробити годівничку-валентинку?

годівничка валентинка

Отже, зізнаємося у коханні до Матінки-Природи! Для приготування “валентинки” вам знадобиться зернова суміш, горішки, насіння та інше частування для пташок, желатин, кукурудзяна патока (не обов’язково), трошки борошна та мотузочка. Одну упаковку желатина розчиніть у гарячій воді, додайте до нього патоку і борошно. Перемішайте суміш до однорідного стану і додайте зерна, насіння та горішки. Желатин та патока мають “зліплювати” ваш виріб, не переважати. З ліпкої маси сформуйте “сердечки” руками чи за допомогою форм. Не забудьте, доки “валентинки” не застигли, зробити в них невеличку наскрізну дірочку та продіти у неї мотузку. Сердечкам знадобиться декілька годин, щоб застигнути, а потім можете залишати ваші смачні листівки на гілках дерев.

Фото годівнички-валентинки з інтернету.