Погана зубна щітка може нашкодити зубам іще більше, аніж якщо взагалі відмовитися від її використання. Нижче пропонуємо кілька простих правил з підбору щітки:

1. Щітка для зубів не має бути занадто великою. Якщо вам складно діставати нею кутніх зубів – значить треба купувати меншу щітку. Крім того, її має бути зручно тримати в руках. Тому якщо щітка весь час норовить випасти на підлогу – добре чистити зуби ви нею не зможете.

2. Скажіть «ні» натуральним ворсинкам. Ціна на зубну щітку з ворсинками із тваринної шерсті може бути вищою, але такий предмет може і нашкодити вашому здоров’ю. Справа в тому, що в такому випадку щітка швидше зношується, а мікроби на ній розмножуються швидше.

3. Механіка чи «ручна робота»? Ідеально, якщо у вас є і те, і інше. Механічна зубна щітка чудово підходить для лінивих людей, які просто не хочуть чистити зуби, як слід, дотримуючись правильної техніки чищення та виділяючи для цього достатньо часу. Є один непоганий метод: звичайну щітку використовувати вранці, а механічну ввечері.

4. Жорсткість щітки. Чистити зуби має бути комфортно. Якщо після цієї процедури у вас болять ясна чи є інші хворобливі відчуття – це знак того, що, по-перше, слід відвідати стоматолога, а, по-друге, обрати м’якшу щітку. Інакше ви продовжуватимете пошкоджувати ясна та емаль і, можливо, занесете туди інфекцію.

Усі лікарі сходяться на тому, що цей предмет треба міняти кожні 3-4 місяці. Але цілком можливо, що щітку слід замінити і раніше. Наприклад, якщо в ній у різні боки стирчать ворсинки або вони змінили колір із білого на жовтий. Якщо в такому випадку продовжувати використовувати стару щітку, ви можете нашкодити й емалі, і яснам.