У цій статті ми спробуємо назавжди відбити у вас бажання заварювати «швидкий» у пакетиках, до якого всі так звикли. Замість того, щоб придбати якісний продукт і заварити його в чашці, як це робили люди впродовж багатьох століть, ми обираємо швидкість, нехтуючи смаковими якостями продукту та здоров’ям.

Із чого виготовляють пакетований чай?

Його роблять із чайних відходів, який також називають чайним пилом. Собівартість такого пилу –10 $ за 10 кілограм. У купі такого пилу часто можна помітити засохлу траву та інші сторонні предмети.

Поглянувши на пакетик неозброєним оком, неякісний продукт важко відрізнити. Але ідентифікувати неякісний чай усе ж можна.

Відкрийте упаковку і оцініть, наскільки справжній чай у ній знаходиться. Якщо він просипається крізь пакетики і залишається на стінках коробки – вітаємо, вам доведеться пити чайний пил.

Однак якщо упаковка чиста – це ще нічого не значить. Термін зберігання щонайменше 20 % чаю, який продається в Україні, уже сплинув. Такий продукт, по-перше, втрачає свої корисні властивості. По-друге, у ньому може міститися афлатоксин – небезпечна хімічна сполука, яка є продуктом життєдіяльності грибів. Ця речовина надзвичайно шкідлива для організму. Вона викликає непоправні хвороби печінки.

Стандартний строк придатності чаю 3 роки. Але не спішіть дивитися на упаковку і вірити тому, що на ній напишуть. Там, як правило, зазначають дату фасування. А до того чайне листя могло впродовж, скажімо, двох останніх десятиліть зберігатися в підвалі.

Як перевірити якість чаю? Вартість напою не грає жодної ролі. Більше того, підробки трапляються найчастіше саме серед коштовних сортів цього продукту. Якщо після заварювання на поверхні напою з’являється невеличка піна – продукт зібрали недавно. Якщо її немає – йому більше, ніж 2 роки.

Барвники

Пакетований чай на диво швидко заварюється. Завжди дешевше придбати для такої продукції низькоякісний чай, додати до нього барвник і видати за вищий сорт. Виявити барвник також дуже просто. Опустіть пакетик у холодну воду. Якщо рідина суттєво змінює колір – це все завдяки фарбі.

Папір

Більшість чайних пакетиків зроблені з фільтрованого паперу. А тепер спробуйте насипати чай у серветку, зав’язати її і опустити в окріп. Що з нею станеться за кілька секунд? Вона розпадеться на частини. Щоб цього не було, папір обробляють синтетичними смолами, які перед цим розчиняють в ацетоні або спирті. Про ефект для вашого здоров’я від таких речовин ви, напевно, самі здогадуєтеся.

Ми не радимо економити 2-3 хвилини на здоров’ї, нехтуючи традиційним способом заварювання чаю на користь пакетованого продукту. Пити справжній чай – це і корисно, і цікаво, і, що найголовніше, безпечно.