Пакування рюкзака для багатьох із нас – це найнеприємніша складова частина подорожі. Перш ніж вирушити в дорогу ми зазвичай бігаємо по кімнаті в пошуках улюблених трусів із Дональдом Даком і гелю для гоління або, перебуваючи в украй поганому настрої, без усякого ентузіазму пакуємо брудні і пожмакані речі в валізу або рюкзак у останній день відпочинку, адже вже передчуваємо «радісне» повернення в офіс.

Але особисто мені ця процедура дуже подобається. Для мене вона вже стала чимось схожим на медитацію чи заняття якимось із видів мистецтва. Дійсно, потрібен чималий досвід, талант і навички для того, щоб зібрати речі щільно, при цьому нічого не зім’яти, не зіпсувати, не намочити, не взяти зайвого і в той самий час нічого не забути.

Але ж яке задоволення одержуєш, коли в валізі кожна річ знаходиться на своєму місці! Маленькими таємницями пакування рюкзака мандрівника я з задоволенням поділюся з вами в цій статті. Деяким із вас вони, напевно, здаватимуться банальними, але, тим не менше, вони досить ефективні. Крім того, пропоную вам почитати про те, як купувати найдешевші авіаквитки, а також як витратити мінімум грошей під час подорожі.

1. Напишіть список

Це найбанальніша порада, про яку, як на мене, чули всі, але лише одиниці до неї прислуховуються. Як показує досвід, дарма. Мій спосіб життя змушує часто змінювати місце перебування, і в мене є декілька заздалегідь написаних списків речей для різних обставин. Один для легкого походу в гори в літню пору року, інший для ділових відряджень, ще один для туру по містам, і, нарешті, один список у мене є для поїздки на море. Якось я створив усі ці списки в редакторі Evernote всього лише за годину, і інколи змінюю чи доповнюю їх.

Збиратися в дорогу з готовим списком щонайменше вдвічі швидше. Тут діятиме той самий принцип, що й з походом до магазину чи на ринок. Якщо написати на листку перелік продуктів, які треба купити, шопінг відніме у вас хвилин 10. Ви збережете купу часу і грошей. Зі збиранням у дорогу те саме.

2. Зверніть увагу на прогноз погоди

У пункті вашого призначення передають зливу, торнадо, паводок, заметіль чи метеоритний дощ? Одягніться відповідно! Причому раджу дивитися не лише на поточний прогноз погоди на день, два чи на тиждень уперед. Не полінуйтеся залізти в інтернет і пошукати узагальнену інформацію про клімат у тій місцевості, куди ви збираєтеся.

3. Продумайте, чим будете займатися впродовж кожного дня поїздки

Передусім ця порада стосується прекрасної частини людства. Зазвичай жінки жалкують через те, що взяли з собою чотири тяжкі сумки із «найнеобхіднішим» мотлохом, але одягти встигли лише шосту чи сьому частину того одягу, яка в них була. Візьміть із собою лише те, що вам справді може знадобитися.

4. Складайте великі і важкі речі на низ сумки чи рюкзака

Як правило, у мене туди першим відправляється спальний мішок, пара кросівок, рушники та інші об’ємні предмети, які не б’ються. Перш за все, це зручно. Якщо ви хочете терміново витягнути якусь річ, зможете приблизно визначити, у якій частині сумки вона знаходиться. По-друге, легкі речі мнуться зазвичай не так сильно.

5. Складіть речі залежно від їх сезонності

Якщо ви очікуєте, що погода різко і контрастно змінюватиметься, складіть у різні пакети набори з теплим, жарким, дощовим і холодним одягом. Це особливо корисна порада для тих, хто збирається в похід. У горах, наприклад, погода може кардинально змінитися всього лише за декілька хвилин.

6. Зберігайте речі у взутті

Шкарпетки, хустинки і нижню білизну можна сміливо відправити всередину кросівок. Звісно, вони зсередини мають добре пахнути. Так ви зможете зекономити чимало місця. А взуття завдяки такому оригінальному наповненню краще збереже свою форму.