Уявіть собі: ви йдете по місту і помічаєте, що чоловік, який спокійно прогулювався в парку, раптом різко падає на землю. Ви кидаєтесь йому на допомогу, але помічаєте, що людина лишилася при свідомості. Каже, що з нею все гаразд: просто спіткнулася.

Чоловік виглядає блідим та хворобливим, однак ви йому вірите. Решту дня він проводить у звичних для нього турботах. А ввечері його забирає швидка. Уночі пацієнт помирає від інсульту.

Якби ви змогли миттєво розпізнати прості ознаки інсульту, то змогли б допомогти чоловікові, і він би залишився живий.

Нейробіологи стверджують, що інсульт лише зовні здається раптовим. Насправді симптоми цієї хвороби можна помітити заздалегідь. Важливо тільки в них розібратися. Якщо ви це зробите, черговий «смертельний» напад (чи напад, який може зробити людину інвалідом до кінця життя), можна щонайменше відкласти.

4 ознаки, що в людини передінсультний стан:

  1. Попросіть «підозрюваного» друга чи члена родини широко посміхнутися. Хворому на інсульт це не вдасться або ж він це зробить з великими зусиллями.

2. Попросіть людину, яка щойно так «спіткнулося», сказати щось елементарне, але довше за два слова. Нехай повністю і зрозуміло вимовить: «Я спіткнувся, але зі мною все гаразд, не переживайте». Попросіть його підняти руки над головою. Хворий зможе справитися з цим завданням лише частково.

3. Попросіть його витягнути язика. Якщо він повернутий убік або якщо він здається кривим – одразу ж везіть його до лікарні.

4. Якщо до таких очевидних симптомів справа ще не дійшла, але близькі вам люди скаржаться на те, що в них німіють кінцівки, болить голова, запаморочення, а також що у них різко падає чіткість зору – негайно викликайте лікаря додому. Уже за кілька годин йому може стати значно гірше.

Як стверджують кардіологи, якщо ви розповісте про ці ознаки хоча б 10 людям, то в такому разі можете бути впевнені, що одного разу це врятує життя хоча б одному з них.

За матеріалами блогу Healthy Holistic Living