“Як тренувати вашу свідомість-мавпочку?

Ми можемо медитувати скрізь і будь-коли. Навіть упродовж двох секунд, трьох секунд… Коли ви йдете кудись, насолоджуєтесь горнятком кави чи чаю, зустрічаючись із кимось – у всіх цих випадках ви можете медитувати.

Багато людей неправильно розуміють, що таке медитація. Вони думають, що медитація – це коли ми ні про що не думаємо, щосили зосереджуємося… Тобто ми занадто напружуємося! Не слід блокувати думки та емоції. Насправді, думки та емоції нам потрібні. Питання в тому, слухаєтеся ви свою свідомість-мавпочку чи ні. «Свідомістю-мавпочкою» я називаю розум, який щебече і про те, і про інше. Свідомість-мавпочка підкидає вам оцінки. А слухаєте ви ці оцінки чи ні – це вже залежить від вас. Що ми робимо за допомогою медитації? Нам слід потоваришувати зі свідомістю-мавпочкою. А як потоваришувати? Дати їй банан? Не спрацює.

Правильний метод – слід дати свідомості-мавпочці роботу. Як дати їй роботу? Просте вправляння в медитації полягає в тому, щоб спостерігати за диханням. Отже, ви просите свідомість-мавпочку: «Привіт! Спостерігай за диханням» А свідомість-мавпочка каже вам: «О, так, добра ідея!» І спостерігайте за диханням: ви вдихаєте, видихаєте, вдихаєте, видихаєте. На тлі виникатиме багато думок, але не турбуйтеся про це. Поки ви не забуваєте про дихання, усе гаразд. Не слід надміру зосереджуватися. Просто спостерігайте за диханням: вдихаєте, видихаєте, вдихаєте… Навіть два вдихи, один вдих… Таким чином, ми можемо медитувати скрізь і будь-коли”.