Масала чай – це традиційний напій непальської та індійської кухні, який готувати дуже просто: необхідно зварити “теплі” зігріваючі спеції з чорним чаєм та молоком.

рецепт масала чаю

Так виглядають підготовлені спеції перед тим, як я їх заливаю молоком. Кардамон, мускатний горіх тощо краще заздалегідь подрібнити. Тоді чай краще й швидше “розкриє” свій аромат і смак.

Для цього чудово підійде куркума, кориця, кардамон, мускатний горіх, перець, гвоздика тощо. Експериментувати з набором спецій та їх пропорціями можна без ліку.

Отже, усі спеції в помірній кількості слід висипати в каструлю, додати цукру за смаком (багато хто любить масалу без цукру, це теж на ваш вибір). Після цього спеції заливаються молоком і прогріваються на помірному вогні до кипіння. Пильнуйте при цьому, аби молоко не втекло!

як готувати масала ті

Якось я почав розморожувати молоко вже в каструлі – хотілося швидше приготувати чай, бо в будинку чекали друзі. Для мене було справжнім відкриттям, що якщо отак розтопити молоко на плиті – масала чай вийде з легким присмаком морозива. Спробуйте!

Коли чай закипів, не поспішайте його розливати по чашкам. Натомість дайте йому трохи відстоятися = я зазвичай лишаю його на 5-10 хвилин, а якщо маю час і гості не чекають – то й на довше.

Після цього чай краще процідити крізь ситечко в чашку. Далі масалу чай уже можна споживати.

куркума у масала чай

Куркума дає чаю ось такий жовтуватий відтінок і приємний характерний присмак.

Масала чай добре підходить для профілактики застуди, а також загалом добре зігріває в холодну вітряну, дощову чи сніжну погоду. У Індії цей час вживають мало не щодня по кілька разів на день, однак я так робити не раджу. Все ж таки чорний чай – це стимулятор. Як ліки та засіб для зміцнення здоров’я масала підходить чудово, а от якщо вживати занадто багато – можна собі й нашкодити. Отож, вживайте чай мудро – і будьте здорові!

Які спеції обов’язково входять до масала?

Пряний склад для Масалу чаю може змінюватись, але обов’язковими компонентами вважаються імбир, кардамон, кориця, зірчастий аніс (бодян), мускатний горіх. Залежно від бажаної гостроти напою додають запашний або чорний перець. Усі спеції слід подрібнити.

Як підсолоджувач можна використовувати цукор, мед, кокосовий або тростинний цукор, патоку. Якщо ви звикли вживати все без цукру, можна приготувати напій без нього. Але варто пам’ятати, що добре підібраний цукор підкреслює смак напою та розкриває пряний смак.

Отож, вживайте чай мудро – і будьте здорові!