Бджоли збирають пилок з рослин навесні і використовують їх для відгодовування потомства. Це репродуктивний матеріал рослини, і в кожній із пилинок міститься генетична інформація про квітку. У одній гранулі такого продукту понад п’ять тисяч різноманітних мікроорганізмів, які є подарунком для нашої системи травлення.

У бджолиному пилку більше протеїнів (білків), аніж у будь-якому іншому продукті рослинного походження. Більшість сучасних людей сидять на «м’ясній протеїновій дієті», споживаючи продукти тваринного походження. У бджолиному пилку протеїнів у 7 разів більше, ніж у м’ясі. Більше того, він значно легший за «м’ясний» білок, адже потрапляє до нас у систему травлення уже в вигляді амінокислот.

Пилок підвищує імунітет, адже містить багато вітаміну В12, який підвищує рівень гемоглобіну. У 3 або 4 чайних ложках цього продукту міститься добова кількість необхідних мікроелементів та вітамінів. Крім того, вона гарантовано лікує від будь-якого виду алергії, якщо її вживати упродовж тривалого періоду часу і регулярно.

Купити пилок можна на будь-якому українському ринку. Звичайно бажано купувати пилок із диких бджіл або органічний сертифікований продукт, адже інакше окрім вітамінів до організму потрапить купа токсичних хімічних сполук. Також промисловий бджолиний пилок у процесі приготування проходить процедуру дегідратації та підігрівається. Це відстрочує термін його придатності, однак у такому випадку втрачаються майже всі корисні властивості продукту.

Бджолиний пилок – це суперфуд, до якого організму треба звикнути. У будь-якому разі не слід вживати понад дві столові ложки на добу. Більше ви все одно не зможете засвоїти, а організм одержить непотрібне йому навантаження.