Метью Кепенс – американський мандрівник, якого більше знають за ніком Nomadic Matt. Він – автор низки бестселлерів і блоггер. У нього є низка публікацій у виданнях BBC, Wall Street Journal і New York Times.

Десять років тому Метью кинув нудну офісну роботу і відправився подорожувати по світу. З того часу він об’їздив більше, ніж 80 країн, і став професійним мандрівником. Тепер він ділиться з іншими людьми своїм досвідом і навичками, розповідаючи про те, як можна швидко зібрати валізу для подорожі, як подорожувати бюджетно та об’їхати весь світ і не витратити при цьому всі свої статки. Ось декілька порад із його нової книги “Як подорожувати по світу за 50 доларів на день”.

1. Не слід бронювати готелі та квитки занадто рано

Мандрівники-початківці часто думають, що якщо вони раніше забронюють квиток і готель, то це їм обійдеться дешевше. Але це правило не завжди спрацьовує. Метью Кепенс радить замовляти авіаквитки не раніше, аніж за три-чотири місяці до дати відправлення. Якщо ж ви запланували круїз чи пакетний тур, чекайте до останньої хвилини. Інші лайфхаки про те, як купувати авіаквитки за півціни, читайте, будь ласка, у нашій окремій статті.

Туристичні компанії вимушені заповнити всі місця і продати всі путівки, тому інколи вони пропонують просто неймовірні ціни перед фінальною датою.

2. Не їжте поряд із туристичними місцями

Більшість туристів упродовж подорожі рухаються у тому ж керунку, що і всі інші, і переплачують за це купу грошей. Зазвичай біля цікавих туристичних місць є повно кафе і ресторанів, які заманюють відвідувачів різною екзотикою.

Ніколи не їжте в таких закладах! Постійний потік заможних клієнтів розбещує персонал, і через це страждає якість страв, а їх якість підвищується. Нащо старатися, якщо багаті туристи і так усе з’їдять?

Пройдіть іще декілька кварталів і знайдіть заклад, у якому їдять місцеві. Тут дійсно гарно нагодують, та ще й приємно здивують рівнем обслуговування.

3. Уникайте ресторанів з глянцевим меню декількома мовами

Якщо ви сіли за столик і побачили меню – тікайте з цього закладу. Так радить Метью Кепенс. Замість цього зайдіть на сервіси Yelp, Foursquare і OpenRice, щоб побачити, які кафе та ресторани насправді користуються популярністю в цьому районі.

4. Шукайте місцевих перевізників

Дійсно, Google Flights, Momondo та Skyscanner знають про дешеві квитки багато, але не все. Пошукайте сайти місцевих авіакомпаній та лоукостерів. Інколи вони пропонують значно нижчі ціни, ані акули авіаринку. Звичайно, на це піде трохи більше часу, але натомість ви зекономите купу грошей.